Kiderült, hogyan hat az elhízás a rákra: felébreszti az alvó daganatot
Ma már közismert, hogy jó pár tumortípus összefüggésbe hozható az elhízással, az azonban még nem világos, hogy miért is hat a túlsúly a daganatképződésre.
Ma már közismert, hogy jó pár tumortípus összefüggésbe hozható az elhízással, az azonban még nem világos, hogy miért is hat a túlsúly a daganatképződésre.
Egy jól megválasztott kórházi szoba is növelheti a betegek túlélési esélyeit egy-egy nagy kockázatú műtét után – osztották meg eredményeiket amerikai kutatók.
Megtalálni vélik a magyarázatot arra, miért hivatkoznak rendszeresen németországi, svájci, hollandiai kutatásokra, és miért idéznek jóval ritkábban például mexikói vagy brazíliai tudományos eredményekből.
Ha nem változtatunk, semmit, hamarosan az ideihez hasonló telekhez kell hozzászoknunk Magyarországon. Valószínűbb azonban, hogy ennél is melegebb lesz. Amennyi előnyt, ugyanannyi nehézséget is jelent, ha le kell mondanunk a leghidegebb évszakról.
Az új elmélet nagyjából ugyanúgy nem bizonyítható, mint sok más feltételezés.
Németországban is gyakran lőnek ilyenkor. Alternatíva talán a sokkoló lehet. A jó megoldást ott is keresik.
Az Ipsos világszerte felmérte a várakozásokat néhány tudományos-technológiai történés idei esélyeiről.
Felelős-e ezért a tavaly nyári kánikula, és mit kell tudni a hőhullámokat okozó hőkupolákról?
Nemcsak a lehallgatás, hanem főleg a bemérés jelent kockázatot, mégis sok katona vállalja a veszélyt az orosz–ukrán fronton.
Nincs meg a kétharmados többség, de így is elég sokan gondolják, hogy az új évben az eddiginél jobban megérezzük majd a globális felmelegedés hatásait.
Már nem sc-ifi, de még nem is valóság a Földet fenyegető kisbolygók elhárítása. Ezt jelzi több 2022-es csillagászati hír, köztük egy becsapódás magyar előrejelzése.
Műtétre így is szükség lesz, de többen gyógyulhatnak meg, ha beválik az egyelőre kísérleti oltás.
A kevesebb nem több, a több viszont könnyen válhat kevesebbé. Az elmúlt hónapok kutatási eredményei az ideális alváshoz és a frissebb ébredéshez is mankóul szolgálhatnak.
A fúziós erőművek tiszta, biztonságos és viszonylag olcsó energiát termelnek majd, ám elterjedésükre a legújabb tudományos áttörés ellenére sem számíthatunk az évszázad dereka előtt.
Reményteli kísérleti eredményeket osztottak meg a világgal a fúziós energia előállításán dolgozó tudósok. A mostani kísérlet az elméleti részét igazolja annak, amit a tudósok gondoltak. A gyakorlat keményebb dió.
A szórakoztatáson felül mentális hozadéka is van az olvasásnak: segíthet karbantartani az idősödő memóriát – erősítettek rá a népi vélekedésre kísérletükkel amerikai kutatók.
Energiatermelés a hidrogénbomba mintájára? Az amerikai tudósok kísérletének minap bejelentett eredménye kis lépés nagy célok felé, például hogy korlátlan mennyiségű tiszta, kibocsátásmentes energia álljon az emberiség rendelkezésére.
Az utóbbi időben több kutatócsoport is megpróbálta feltérképezni magukat konzervatív értékrendűnek vallók viselkedését. A társadalmi polarizáltság az Egyesült Államokban lassan tarthatatlanná válik, ha politikai ellentétekről van szó, a vizsgálatok pedig arra irányultak, hogy jobban megértsék, hogy viselkednek – és miért éppen úgy – az egyes világnézeteket valló csoportok. A hazai közbeszédet elnézve az eredmények a magyar társadalom számára is szolgálnak tanulságokkal.
Egy természeti katasztrófa sosem jár egyedül. A Pekingi Egyetem kutatói hívták fel a figyelmet minap közzétett tanulmányukban a mindent elpusztító tömeges erdőtüzek utóhatásaira.
Hiába köztudott, hogy a motiváltság a siker egyik kulcsa, motiválttá válni cseppet sem egyszerű. Többféle szempontból is vizsgálták már ezt a késztetést, legutóbb svájci kutatók az anyagcsere oldaláról vágtak bele.